Zajímavé projekty z oblasti dopravní bezpečnosti

Zajímavé projekty z oblasti dopravní bezpečnosti

Na této stránce Vám přinášíme tipy na zajímavé projekty z oblasti dopravní bezpečnosti. Každý je podle našeho názoru něčím výjimečný nebo prospěšný a zaslouží si pozornost. Naší společnou snahou je pomáhat v předcházení nehod a minimalizovat jejich následky.


1224.cz Linka pomoci řidičům

1224.cz Linka pomoci řidičům

www.1224.cz

Základním cílem Linky pomoci řidičům 1224 je urychlení odtahu nepojízdného vozidla z tuzemských pozemních komunikací po nehodě nebo při poruše vozidla smluvní asistenční společností pojišťovny, u které je pro vozidlo sjednáno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, a tím přispět k rychlé obnově bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a snížit tak riziko vzniku další škody v důsledku překážejícího nepojízdného vozidla.

 


Asociace

Asociace "Záchranný kruh"

www.zachranny-kruh.cz

Jsme nezisková organizace, která sdružuje záchranářské subjekty a další instituce.

Společně vyvíjíme a realizujeme systém informování, vzdělávání a prevence v oblastech běžných rizik a mimořádných událostí.

 


MDV

Markétina dopravní výchova

www.dopravnivychova.cz

„Markétina dopraní výchova“ je projekt Bezpečně na silnicích o.p.s., působící pod značkou Tým silniční bezpečnosti.

Komplexní projekt zabývající se vzděláváním dětí v oblasti dopravně-bezpečnostních témat. Pod hlavičkou tohoto projektu vzniká postupně didaktický materiál a didaktické pomůcky, realizují se dopolední programy pro mateřské nebo základní školy a jsou realizovány metodické semináře pro pedagogy.

 


Ty to zvládneš

Ty to zvládneš

www.tytozvladnes.cz

Kampaň „Ty to zvládneš“ je celorepublikovou kampaní, která je určená pro širokou veřejnost a je zaměřena na nejčastější chyby „laických zachránců“ při dopravních nehodách.

Kampaň realizuje Asociace Záchranný kruh, v úzké spolupráci s HZS ČR a ostatními složkami IZS a Ministerstvem dopravy ČR – BESIP.

 


Tým silniční bezpečnosti

Tým silniční bezpečnosti

www.tymbezpecnosti.cz

Tým silniční bezpečnosti je značka, pod kterou vykonává své aktivity nezisková organizace Bezpečně na silnicích o.p.s. Jejím hlavním posláním je prostřednictvím vhodných preventivních programů a aktivit přispívat ke snižování výskytu závažné dopravní nehodovosti.

 

Pokud máte tip na zajímavý projekt, pošlete nám ho prosím e-mailem na adresu [email protected].

Zadejte hodnoceníOdeslat hodnoceníHodnocení odesláno
Počet hodnocení170Průměrné hodnocení2.5
Přidejte se k nám na sociálních sítích a neuteče Vám žádná novinka