"Den prevence kriminality města Benešov" navštívily stovky návštěvníků

20. 09. 2015

V prostorách bývalých benešovských kasáren v Táborské ulici se dne 19. září 2015 uskutečnil 3. ročník akce pro širokou veřejnost zaměřený na prevenci všech složek integrovaného záchranného systému. Cílem bylo nejen představit techniku, kterou využívají jednotlivé složky, ale zejména přiblížit veřejnosti důležitost prevence v různých oblastech. 

Jednotlivé složky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje předvedli  nejnovější techniku, kterou využívají při své každodenní službě.  Hasičský záchranný sbor představil například výjezdové vozidlo, Zdravotnická záchranná služba umožnila přítomným nahlédnout do sanitního vozu. Prohlídka jednotlivých technik integrovaného záchranného systému byla vždy provázena podrobným a profesionálním výkladem policistů, hasičů a záchranářů. Městská policie Benešov prezentovala svou činnost dynamickou ukázkou.

Ukázkou spolupráce IZS a týmu Výzkumu dopravní bezpečnosti Škoda Auto byla názorná prezentace bezpečného poutání ve vozidle, včetně ukázky aktivace airbagů ve voze Škoda Yeti.  I v rámci této praktické ukázky zazněly informace směrem k  prevenci s  důrazem na to, že airbag je pouze jednou součástí pasivní bezpečnosti vozu a nemůže správně fungovat pokud není v součinnosti s bezpečnostními pásy.

Návštěvníci nejen tuto na praktickou ukázku reagovali velmi pozitivně.  Mnozí z nich si uvědomili, že právě věnování pozornosti vlastní bezpečnosti může přispět velkou měrou k prevenci nejen v této oblasti.

Den prevence kriminality města Benešov Den prevence kriminality města Benešov

Články

Dovolená - přeprava zavazadel

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte správně umístit zavazadla do auta, ať Vám neublíží.

Akce pro děti - Den s IZS, 29. 5. 2019

Jsme rádi, že jsme se mohli opět zúčastnit akce pro děti (Den s IZS).

Bezpečné cesty.cz již také na Instagramu

Chcete být v obraze? Sledujte nás na Instagramu.

Nová soutěž - Po Česku na kole

Vyzkoušejte si, jak znáte zajímavá místa České republiky a vyhrajte dětské cyklodresy a multifukční šátky.

Rozhlédni se! poprvé ve speciální škole

Tým Nadačního fondu Kolečko zavítal koncem dubna do Speciální základní školy Poděbrady.
Zadejte hodnoceníOdeslat hodnoceníHodnocení odesláno
Počet hodnocení135Průměrné hodnocení4.5