"Den prevence kriminality města Benešov" navštívily stovky návštěvníků

20. 09. 2015

V prostorách bývalých benešovských kasáren v Táborské ulici se dne 19. září 2015 uskutečnil 3. ročník akce pro širokou veřejnost zaměřený na prevenci všech složek integrovaného záchranného systému. Cílem bylo nejen představit techniku, kterou využívají jednotlivé složky, ale zejména přiblížit veřejnosti důležitost prevence v různých oblastech. 

Jednotlivé složky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje předvedli  nejnovější techniku, kterou využívají při své každodenní službě.  Hasičský záchranný sbor představil například výjezdové vozidlo, Zdravotnická záchranná služba umožnila přítomným nahlédnout do sanitního vozu. Prohlídka jednotlivých technik integrovaného záchranného systému byla vždy provázena podrobným a profesionálním výkladem policistů, hasičů a záchranářů. Městská policie Benešov prezentovala svou činnost dynamickou ukázkou.

Ukázkou spolupráce IZS a týmu Výzkumu dopravní bezpečnosti Škoda Auto byla názorná prezentace bezpečného poutání ve vozidle, včetně ukázky aktivace airbagů ve voze Škoda Yeti.  I v rámci této praktické ukázky zazněly informace směrem k  prevenci s  důrazem na to, že airbag je pouze jednou součástí pasivní bezpečnosti vozu a nemůže správně fungovat pokud není v součinnosti s bezpečnostními pásy.

Návštěvníci nejen tuto na praktickou ukázku reagovali velmi pozitivně.  Mnozí z nich si uvědomili, že právě věnování pozornosti vlastní bezpečnosti může přispět velkou měrou k prevenci nejen v této oblasti.

Den prevence kriminality města Benešov Den prevence kriminality města Benešov

Články

Workshop pro policejní preventisty

Tým Výzkumu dopravní bezpečnosti ŠKODA AUTO představil moderní materiály pro dopravní výchovu.

Záchranářská ulička

Připravili jsme novou infografiku k tématu Záchranářská ulička. Víte kdy a jak ji správně dělat?

Přeprava vánočního stromečku

Na co si dát pozor při převozu vánočního stromku, abyste neohrozili sebe ani jiné účastníky silničního provozu.

Projekt "Rozhlédni se" na Jižním Městě

V posledním předvánočním týdnu jsme navštívili s projektem Rozhlédni se! druhé a třetí třídy ZŠ K Milíčovu v Praze.

Přeprava zavazadel v autě

Jak správně přepravovat zavazadla v autě, aby nebyla nebezpečná pro cestující, ani ostatní účastníky provozu.