"Den prevence kriminality města Benešov" navštívily stovky návštěvníků

20. 09. 2015

V prostorách bývalých benešovských kasáren v Táborské ulici se dne 19. září 2015 uskutečnil 3. ročník akce pro širokou veřejnost zaměřený na prevenci všech složek integrovaného záchranného systému. Cílem bylo nejen představit techniku, kterou využívají jednotlivé složky, ale zejména přiblížit veřejnosti důležitost prevence v různých oblastech. 

Jednotlivé složky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje předvedli  nejnovější techniku, kterou využívají při své každodenní službě.  Hasičský záchranný sbor představil například výjezdové vozidlo, Zdravotnická záchranná služba umožnila přítomným nahlédnout do sanitního vozu. Prohlídka jednotlivých technik integrovaného záchranného systému byla vždy provázena podrobným a profesionálním výkladem policistů, hasičů a záchranářů. Městská policie Benešov prezentovala svou činnost dynamickou ukázkou.

Ukázkou spolupráce IZS a týmu Výzkumu dopravní bezpečnosti Škoda Auto byla názorná prezentace bezpečného poutání ve vozidle, včetně ukázky aktivace airbagů ve voze Škoda Yeti.  I v rámci této praktické ukázky zazněly informace směrem k  prevenci s  důrazem na to, že airbag je pouze jednou součástí pasivní bezpečnosti vozu a nemůže správně fungovat pokud není v součinnosti s bezpečnostními pásy.

Návštěvníci nejen tuto na praktickou ukázku reagovali velmi pozitivně.  Mnozí z nich si uvědomili, že právě věnování pozornosti vlastní bezpečnosti může přispět velkou měrou k prevenci nejen v této oblasti.

Den prevence kriminality města Benešov Den prevence kriminality města Benešov

Články

Jaro je za dveřmi a cyklisté vyrážejí (Animovaná dopravní výchova)

Po ránu a k večeru je ale ještě šero a proto dejte pozor na dobrou viditelnost. Nezapomínejte reflexy.

ŠKODA hrou ve školce

Tým výzkumu dopravní bezpečnosti ŠKODA AUTO s projektem dopravní výchovy ŠKODA hrou navštívil Česko-anglickou ...

Předjíždění zprava (podjíždění)

Předjíždění zprava (podjíždění) mimo obec je zákonem zakázané.

Jízda na dálnici v protisměru

Jak se zachovat, když potkáte na dálnici auto v protisměru? Co poradit těm, kterým by se to náhodou mohlo stát?

Víte, jak se připravit na dlouhou cestu?

Dobrý plán a příprava zpříjemní cestu a předejde případným nepříjemnostem.
Zadejte hodnoceníOdeslat hodnoceníHodnocení odesláno
Počet hodnocení135Průměrné hodnocení4.5