"Den prevence kriminality města Benešov" navštívily stovky návštěvníků

20. 09. 2015

V prostorách bývalých benešovských kasáren v Táborské ulici se dne 19. září 2015 uskutečnil 3. ročník akce pro širokou veřejnost zaměřený na prevenci všech složek integrovaného záchranného systému. Cílem bylo nejen představit techniku, kterou využívají jednotlivé složky, ale zejména přiblížit veřejnosti důležitost prevence v různých oblastech. 

Jednotlivé složky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje předvedli  nejnovější techniku, kterou využívají při své každodenní službě.  Hasičský záchranný sbor představil například výjezdové vozidlo, Zdravotnická záchranná služba umožnila přítomným nahlédnout do sanitního vozu. Prohlídka jednotlivých technik integrovaného záchranného systému byla vždy provázena podrobným a profesionálním výkladem policistů, hasičů a záchranářů. Městská policie Benešov prezentovala svou činnost dynamickou ukázkou.

Ukázkou spolupráce IZS a týmu Výzkumu dopravní bezpečnosti Škoda Auto byla názorná prezentace bezpečného poutání ve vozidle, včetně ukázky aktivace airbagů ve voze Škoda Yeti.  I v rámci této praktické ukázky zazněly informace směrem k  prevenci s  důrazem na to, že airbag je pouze jednou součástí pasivní bezpečnosti vozu a nemůže správně fungovat pokud není v součinnosti s bezpečnostními pásy.

Návštěvníci nejen tuto na praktickou ukázku reagovali velmi pozitivně.  Mnozí z nich si uvědomili, že právě věnování pozornosti vlastní bezpečnosti může přispět velkou měrou k prevenci nejen v této oblasti.

Den prevence kriminality města Benešov Den prevence kriminality města Benešov

Články

Co můžeme udělat pro nejlepší bezpečnost našeho automobilu

Aby nám automobil dlouho sloužil a byl stále bezpečný, musíme se o něj starat. Co přesně to znamená?

Jak vybrat nejbezpečnější automobil?

Nevěřte fámám, bezpečnost automobilů jde měřit a porovnávat.

Máte nebo uvažujete o elektrokole nebo elektrokoloběžce a chcete kapesního rádce do telefonu?

eBikes škola je komplexní vzdělávací projekt pro zájemce i vlastníky elektrokol, elektrokoloběžek, elektrojednokolek ...

Nový bodový systém platný od roku 2024

Body, blokové pokuty, pokuty ve správním řízení a zákazy řízení platné od roku 2024.

Příští týden to opět začíná, zopakujte si s dětmi bezpečnou cestu do školy

Kudy jít, na co si dát pozor, jak řešit konkrétní místa na právě vaší cestě atd.
Zadejte hodnoceníOdeslat hodnoceníHodnocení odesláno
Počet hodnocení142Průměrné hodnocení4.3
Přidejte se k nám na sociálních sítích a neuteče Vám žádná novinka