Bez úrazů je to fajn

02. 10. 2015

.... to je přece každému jasné! Jak se chránit v silničním provozu i při nejčastějších sportovních aktivitách se až do dubna 2016 dozví 2600 dětí na 1. stupni základních škol a 600 rodičů v rodinných a mateřských centrech. 

Projekt “Primární, sekundární a terciární prevence dětských úrazů v Traumacentru Thomayerovy nemocnice” podpořený grantem z Norska prezentuje nejčastější rizikové situace v silničním provozu (cestování automobilem, jízda na kole, chůze v silničním provozu, viditelnost atd.) a při sportovních a volnočasových aktivitách (in-line brusle, skateboardy, freestyle kola a koloběžky, snowboardy, trampolíny). Dojde i na téma první pomoci, informace jak přivolat odbornou pomoc a jak reagovat v případě úrazu. Lektoři pracují s atraktivními audiovizuálními materiály i praktickými názornými pomůckami (ochranné přilby, chrániče končetin, autosedačky, instruktážní křeslo k prezentaci správného používání zádržného systému v automobilech). Děti jsou zejména v silničním provozu do určitého věku téměř zcela závislé na chování a rozhodnutí nás, dospělých. Záleží jen na nás, jaký jim poskytneme příklad, jaká pravidla je naučíme, aby byly jako spolujezdci v autě, chodci, cyklisté nebo bruslaři a samozřejmě i jako budoucí řidiči co nejméně ohroženi a dokázaly ochránit nejen sebe, ale i své nejbližší, kamarády nebo pomoci úplně cizímu člověku.

V měsíci září byly aktuálně realizovány tři akce, a to na základních školách v Praze. 24. 9. – 25. 9. 2015 na základní škole Na Vodovodem a 30. 9. 2015 na základní škole U Roháčových Kasáren.

Články

Nové otázky autoškol a časté chyby - část 2

Dalším častým dotazem je k následující otázce: Řidič vozidla z výhledu se chystá odbočit vlevo.

Nové otázky autoškol a časté chyby - část 1

Nejčastěji se ptáte na tuto otázku (viz obrázek). Proč mám jako řidič vozidla z výhledu přednost, když odbočuji doleva?

Jaké jsou nejčastější nehody v obci, mimo obec a na dálnici?

Prohlédněte si 360° videa (s možností rozhlížení v průběhu videa) a rady, jak jim předcházet.

Jak funguje Front Assist?

Co a jak hlídá, a jak se chová v případě nebezpečí nehody?

Děti a školní výlety

Projděte si s dětmi videa a testy, jak se chovat v hromadné i dálkové dopravě, a připravte je na přicházející ...
Zadejte hodnoceníOdeslat hodnoceníHodnocení odesláno
Počet hodnocení106Průměrné hodnocení4.3
Přidejte se k nám na sociálních sítích a neuteče Vám žádná novinka