Dětský den s IZS 2017

30. 05. 2017

Koncem května jsme se s radostí zúčastnili Dětského dne s IZS, který se konal v Bělé pod Bezdězem. Akce se zúčastnilo více než 1 500 dětí z mateřských a základních škol z okolí Mladé Boleslavi. Viděly jak ukázky práce složek IZS, tak stánky s tématikou bezpečnosti silničního provozu a dopravní výchovy.

Největší úspěch naší prezentace měl simulátor jízdy autem v reálném provozu (3D městě), hra Expres Courier, která je zdarma ke stažení na http://www.bezpecnecesty.cz/kuryr. Lepších výsledků dosahovaly dívky, které jezdily pomaleji a mohly tak včas zareagovat na vzniklé dopravní situace.

Malé děti z mateřských škol vybarvovaly dopravní značky, semafory a reflexní vesty. Dopravní výchova je již několik let vyučována od mateřských škol a také proto se úkolu zhostily téměř všechny děti na výbornou.

Starší děti si vyzkoušely své znalosti v interaktivním Bezpečnostním desateru, které prověřuje nejnebezpečnější situace v dopravě, týkající se dětí. Nejvíce chybovaly v otázce přecházení silnice u autobusové zastávky. Děti si plně neuvědomují, že pokud je v zastávce ještě autobus, jsou pro projíždějící auta neviditelné.

Jako odměny si děti nejčastěji vybraly reflexní pásek a magnetky na lednici. Téměř každé si pak odneslo také samolepku s tučňáky – maskoty portálu Bezpečné cesty.cz.

Těšíme se na další podobnou akci.
Tým Bezpečné cesty.cz


Články

Nové značení paliva na čerpacích stanicích

V rámci sjednocení značení paliv, a tím předcházení záměny benzínu za naftu a naopak, se v zemích EU ...

Odbočování doprava na červenou

Možnost odbočení doprava i když svítí červená na semaforu může mít pozitivní vliv na plynulost dopravy ...

Chcete dětský cyklodres v barvách Bezpečných cest?

Cyklodresy jsou udělány z kvalitních fluorescenčních materiálů tak, aby byly děti co nejlépe vidět.

Lékárnička a povinná výbava auta od 1. 10. 2018

Novinkami jsou změny v lékárničkách a zrušení povinnosti vozit náhradní žárovky a pojistky.

Den bezpečí Neratovice

S radostí jsme přijali pozvání na den pro děti, který je seznámil s prací složek IZS a současně projekty ...