Dětský den s IZS 2017

30. 05. 2017

Koncem května jsme se s radostí zúčastnili Dětského dne s IZS, který se konal v Bělé pod Bezdězem. Akce se zúčastnilo více než 1 500 dětí z mateřských a základních škol z okolí Mladé Boleslavi. Viděly jak ukázky práce složek IZS, tak stánky s tématikou bezpečnosti silničního provozu a dopravní výchovy.

Největší úspěch naší prezentace měl simulátor jízdy autem v reálném provozu (3D městě), hra Expres Courier, která je zdarma ke stažení na http://www.bezpecnecesty.cz/kuryr. Lepších výsledků dosahovaly dívky, které jezdily pomaleji a mohly tak včas zareagovat na vzniklé dopravní situace.

Malé děti z mateřských škol vybarvovaly dopravní značky, semafory a reflexní vesty. Dopravní výchova je již několik let vyučována od mateřských škol a také proto se úkolu zhostily téměř všechny děti na výbornou.

Starší děti si vyzkoušely své znalosti v interaktivním Bezpečnostním desateru, které prověřuje nejnebezpečnější situace v dopravě, týkající se dětí. Nejvíce chybovaly v otázce přecházení silnice u autobusové zastávky. Děti si plně neuvědomují, že pokud je v zastávce ještě autobus, jsou pro projíždějící auta neviditelné.

Jako odměny si děti nejčastěji vybraly reflexní pásek a magnetky na lednici. Téměř každé si pak odneslo také samolepku s tučňáky – maskoty portálu Bezpečné cesty.cz.

Těšíme se na další podobnou akci.
Tým Bezpečné cesty.cz


Články

Animovaná dopravní výchova ve 2. B

Dne 1. září 2017 jsem obdržela aplikaci pro děti pod názvem Animovaná dopravní výchova na portále Bezpečné cesty.

Podzimní soutěž

Do 10. prosince můžete vyhrát pěkné ceny ve vědomostní soutěži z oblasti dopravní výchovy. Držíme palce.

Metodické semináře dopravní výchovy pro pedagogy zdarma

Přinášíme metodické semináře pro pedagogy, které jsou zaměřené na výchovu a vzdělávání v oblasti bezpečnosti ...

Tipy na cesty na dovolenou

Chystáte se na dovolenou? Připravili jsme pro vás přehled o místních pravidlech silničního provozu, povinné ...

Autoškola je 2. nejlepší novinkou v mobilních aplikací roku 2017

Aplikace Autoškola – Bezpečné cesty.cz vybojovala 2.