Dětský den s IZS 2017

30. 05. 2017

Koncem května jsme se s radostí zúčastnili Dětského dne s IZS, který se konal v Bělé pod Bezdězem. Akce se zúčastnilo více než 1 500 dětí z mateřských a základních škol z okolí Mladé Boleslavi. Viděly jak ukázky práce složek IZS, tak stánky s tématikou bezpečnosti silničního provozu a dopravní výchovy.

Největší úspěch naší prezentace měl simulátor jízdy autem v reálném provozu (3D městě), hra Expres Courier, která je zdarma ke stažení na http://www.bezpecnecesty.cz/kuryr. Lepších výsledků dosahovaly dívky, které jezdily pomaleji a mohly tak včas zareagovat na vzniklé dopravní situace.

Malé děti z mateřských škol vybarvovaly dopravní značky, semafory a reflexní vesty. Dopravní výchova je již několik let vyučována od mateřských škol a také proto se úkolu zhostily téměř všechny děti na výbornou.

Starší děti si vyzkoušely své znalosti v interaktivním Bezpečnostním desateru, které prověřuje nejnebezpečnější situace v dopravě, týkající se dětí. Nejvíce chybovaly v otázce přecházení silnice u autobusové zastávky. Děti si plně neuvědomují, že pokud je v zastávce ještě autobus, jsou pro projíždějící auta neviditelné.

Jako odměny si děti nejčastěji vybraly reflexní pásek a magnetky na lednici. Téměř každé si pak odneslo také samolepku s tučňáky – maskoty portálu Bezpečné cesty.cz.

Těšíme se na další podobnou akci.
Tým Bezpečné cesty.cz


Články

Zastavení před přechodem

Hlavní příčinou nehod u přechodů pro chodce jsou řidiči, kteří nedají přednost chodcům, nebo ji dají nesprávně.

Historie světelných zařízení a dalších bezpečnostních prvků silniční dopravy

Malý exkurs do světa semaforů, "zelené vlny", přechodů pro chodce a "zebry"

Speed marathon 2018 - místa měření

Přehled míst, kde bude Policie ČR ve středu 18. 4. 2018 preventivně měřit rychlost.

Dopravní výchova názorně a prakticky – zapamatovat si navždycky 2

Rodinné centrum Milovice je již druhým rokem úspěšným žadatelem o projekty společnosti ŠKODA AUTO a. s.

Bezpečné cesty i na lyžích

Víte, jak se správně chovat na sjezdovkách i v běžecké stopě? Jezděte bezpečně i na lyžích. Více zde >>