E-vozítka

Elektrokoloběžky

Elektrokoloběžky fungují jinak než elektrokola, na kterých musíte stále šlapat. Na elektrokoloběžce se stačí odrazit (dosáhnout minimální potřebné rychlosti k jízdě, většinou 5 km/h) a můžete jet.

Pokud nechcete řešit řidičský průkaz, registrační značku, STK, pojištění apod. smí elektrokoloběžka dosahovat maximální rychlosti do 25 km/h a výkon motoru mít do 250 W (maximálně 1000 W u dodatečně namontovaného motoru).

Elektrická koloběžka
Elektrokoloběžky přesahující tyto parametry jsou považovány za motocykly se všemi povinnostmi z toho plynoucími (povinnost řidičského průkazu, registrační značky, STK, povinného ručení, používání helmy).

Dojezd elektrokoloběžek dosahuje až 60 km, ale některé bohužel nezvládnou těžší terén nebo prudší stoupání. Při koupi je tedy potřeba pamatovat na budoucí použití, hmotnost jezdce, délku a profil tras apod.

Dalším problémem elektrokoloběžek je malá velikost koleček, a tím nebezpečí pádu na nerovnostech (kámen, kanál).

Pro koloběžky, tj. i elektrokoloběžky, platí stejná pravidla jako pro jízdní kola (uvedené v paragrafu 57 odstavce 2 silničního zákona č. 361/2000 Sb.).  Viz kapitola „Pravidla“.

Zadejte hodnoceníOdeslat hodnoceníHodnocení odesláno
Počet hodnocení95Průměrné hodnocení4.5
Přidejte se k nám na sociálních sítích a neuteče Vám žádná novinka