Jak vybrat autoškolu?

Autoškolu si vybíráme většinou jednou za život. Měla by Vás naučit dobře řídit, ale také chovat se správně a bezpečně v silničním provozu.

Kvalitní autoškolu poznáte podle jednoduchých ukazatelů:

  • zázemí autoškoly – autoškoly by měla mít své vlastní prostory pro výuku
  • kvalita vozového parku – moderní vozy se současnými asistenčními systémy
  • kvalitní materiály pro výuku – počítače a projektor v učebně, moderní učební materiály
  • počet a frekvence jízd – pro skupinu B je zákonem dáno 28 vyučovacích hodin jízd (á 45 minut), prověřte si i možnost plánování jízd (ráno, po škole, …)
  • webové stránky autoškoly – podle kvality webu můžete odhadnout kvalitu autoškoly
  • hodnocení autoškoly – věnujte pozornost hodnocení na internetu a svého okolí
  • přiměřená cena – nejlevnější autoškoly většinou neposkytují dostatečnou výuku

Provozovatel autoškoly musí mimo jiných povinností informovat o nabízené službě úplně, aby umožnil zákazníkovi rozhodnout se pro jeho službu na základě věcně správných a úplných informací. Nesmí zákazníka uvádět v omyl o podstatě služby, ceně, výpočtu ceny nebo konkrétní cenové výhody.

Provozovatel autoškoly by měl u každého druhu výuky a výcviku přesně uvést, z jakých položek se výuka a výcvik skládá (počty hodin teorie, praktického výcviku, praktických jízd), měl by zcela jednoznačně informovat o délce vyučovací hodiny a orientační délce celého výcviku. Určitě by neměl zapomenout informovat o tom, co musí žadatel zaplatit kromě ceny za kurz (správní poplatek za zkoušku) a co zaplatí, pokud zkoušku neudělá.

Jak se naučíte řídit (ovládat vozidlo) je jen jedna z věcí potřebných pro řízení. Stejně, ne-li důležitější, je umět se bezpečně a plynule pohybovat v silničním provozu.

Autoškola - jak vybrat

Autoškola má každého řidiče mimo jiné naučit:

Důležitou součástí umění řízení je ohleduplnost a předvídání.

Závěrečná zkouška se skládá z elektronického testu a zkoušky z jízdy. Jak probíhá test a z čeho se skládá si můžete přečíst zde. Skupiny C a D ještě z praktické zkoušky z ovládání a údržby vozidla.

Autoškolský ombudsman

Více informací o tom, jak vybrat kvalitní autoškolu, a současně jak řešit případné problémy s nekvalitní autoškolou naleznete na stránkách Autoškolského ombudsmana www.autoskolsky-ombudsman.cz.
Zadejte hodnoceníOdeslat hodnoceníHodnocení odesláno
Počet hodnocení163Průměrné hodnocení3.5
Přidejte se k nám na sociálních sítích a neuteče Vám žádná novinka

Partner kapitoly

Asociace autoškol ČR